Konkurs "Jestem Europejczykiem" pod hasłem Znam swój kraj - Polskę
  • 29 Listopad 2023
24 listopada br. w naszej szkole odbył się gminny konkurs  "Jestem Europejczykiem" pod patronatem Wójta Gminy Rudnik dla klas II-IV. Tegoroczna edycja poświęcona była znajomości naszego kraju ojczystego – Polski.

W piątkowy poranek na konkurs przybyli uczniowie ze szkół w Gamowie i w Grzegorzowicach wraz z nauczycielami. Gości przywitała Dyrektor Szkoły-
p. Weronika Żymełka oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu -
p. Gabriela Seidel. Organizatorki konkursu – p. Iwona Kurzywilk i p. Sylwia Przybyła omówiły przebieg konkursu i życzyły wszystkim uczestnikom powodzenia
i dobrej zabawy.

W pierwszej części konkursu uczniowie przystąpili do prezentacji przygotowanych prac plastycznych i ustnych wypowiedzi na ich temat. Dzieci klas drugich wykonały przepiękne kotyliony w barwach narodowych i omówili polskie symbole narodowe. Uczniowie z klas trzecich pokazały na swoich pracach zwierzęta chronione w Polsce oraz przybliżyły słuchaczom informacje i ciekawostki na ich temat. Prezentacje uczniów klas czwartych miały formę pocztówek z dawnej lub obecnej stolicy Polski. Dzieci w formie kolażu pokazały zabytki i atrakcje tych miast, a także ustnie zachęciły do odwiedzenia Warszawy i Krakowa.
Po krótkiej przerwie podsumowującej część pierwszą konkursu, uczestnicy rozwiązywali indywidualnie testy dostosowane do ich wieku. Zróżnicowane zadania pozwoliły im wykazać się wiadomościami na temat Polski.
Komisja oceniła testy i po podliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców.

W  klasie drugiej miejsce 1 zajęła uczennica ze szkoły w Grzegorzowicach – Lena Nieborowska,  miejsce 2 – również uczennica szkoły w Grzegorzowicach - Maja Czogała , a miejsce 3  uczennica ze szkoły w Rudniku - Edyta Dekorda.

W klasie trzeciej miejsce 1 przypadło uczennicy ze szkoły w Rudniku- Julii Musioł, miejsce 2 zajęła uczennica z Gamowa – Paulina Rybka, zaś miejsce 3 uczeń z Rudnika - Jakub Skupień.

W klasie czwartej  miejsce 1 zajął uczeń z Rudnika -  Julian Marcinek, miejsce 2 przypadło ex aequo uczennicom z Grzegorzowic: Simonie Iskra i Alicji Reichel oraz uczniowi z Rudnika- Janowi Otlik, zaś miejsce 3 uczennicy z Gamowa - Nikoli Malinowskiej. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, wiedzą i zaangażowaniem. Wszyscy otrzymali też nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy i sponsorów. Gratulujemy !
                                                                       Organizatorzy: I. Kurzywilk, S. Przybyła