Z wizytą w sądzie, na policji i w radio Vanessa
  • 27 Maj 2019

W ramach działań szkoły z zakresu preorientacji zawodowej  w dniu 20.05.19r. uczniowie klasy III gimnazjum udali się z wizytą do Sądu Rejonowego w Raciborzu. I etapem wycieczki było uczestniczenie, w charakterze widowni, w rozprawie sądowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda taka rozprawa, kto w niej uczestniczy i na czym polegają zdania poszczególnych osób. Osobisty udział w rozprawie sądowej dał możliwość weryfikacji wyobrażeń o pracy sędziego z rzeczywistością. II etapem wizyty było zwiedzanie gmachu sądowego. Młodzież zobaczyła m.in. jak wygląda areszt sądowy, archiwum, poznała zasady działania tzw. lustra weneckiego, pracę poszczególnych działów sądu oraz mogła porozmawiać  z sędzią i dowiedzieć się co należy zrobić, by móc pracować w tym zawodzie.

Wycieczka była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń.