DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2023
  • 26 Listopad 2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w tym roku obchodzony był  17 listopada. Organizatorem głównym tego wydarzenia jest Wydawnictwo „Karty Grabowskiego”, z Poznania, które promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Nasza szkoła od kilu lat uczestniczy w tej akcji. Obchody Święta Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej.

Zaczęliśmy od informacji, ze przystępujemy do akcji, a więc od dekoracji szkoły i zamieszczenia wiadomości na stronie internetowej.

Schody  szkoły zostały oklejone przykładami z tabliczki mnożenia, dzięki czemu dzieci wchodząc po schodach powtarzały działania, czasami nawet odpytywały się wzajemnie.

Na gazetce pojawiły się wierszyki ułatwiające zapamiętanie niektórych przykładów. Trwał również wcześniej ogłoszony konkurs internetowy.

Jednak głównym elementem obchodów był konkurs – sprawdzenie, kto najlepiej zna tabliczkę mnożenia. Każdy miał możliwość wzięcia w udziału w konkursie. Uczniowie klas od III do VIII pisali na lekcjach przez kilka dni króciutkie sprawdziany z tabliczki mnożenia. Najlepsi z każdej klasy wzięli udział w rozgrywkach finałowych, które odbyły się w czterech kategoriach: klasa III, klasa IV, klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. W każdej kategorii wygrali ci uczniowie, którzy w czasie dwóch minut obliczyli poprawnie największą ilość działań.

Zwycięzcami zostali:

klasa III – Jakub Skupień

klasa IV – Mateusz Mrowiec

klasy V-VI – Clara Chruściel

klasy VII-VIII – Olivier Wójcik

Rozstrzygnięty został również konkurs internetowy w którym wygrali:

w kategorii klas III-IV – Jan Otlik

w kategorii klas V-VI – Jerzy Otlik

w kategorii klas VII-VIII – Jacek Fiołka

Wszyscy uczestnicy rozgrywek finałowych otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy Certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia i nagrody.

Gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.