Konkurs informatyczny
  • 16 Listopad 2023

W dniach 15.11 oraz 16.11 uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmagać się w konkursie z informatyki.

15.11 odbył się Konkurs Bóbr  Junior, który przeznaczony jest dla klas VII oraz VIII. Z naszej szkoły odważny okazał się Alex Mrozek z klasy VIII.

16.11 odbył się  Konkurs Bóbr Beniamin, który z kolei przeznaczony jest dla klas IV-VI. W tej kategorii odważny okazał się Filip Nahlik z klasy VI.

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Konkurs Bóbr jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. Konkurs organizowany jest w ramach Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019- 2029.

Czekamy na wyniki . Trzymamy kciuki za naszych uczniowskich informatycznych ekspertów.