WARSZTATY ZOOLOGICZNE W RAMACH AKADEMII ZOO-MAR
  • 10 Listopad 2023
9 listopada do Przedszkola w Rudniku przyjechała Pani Małgosia Sąsiadek-Szczyrbowska, pracownik sklepu zoologicznego „ZOO MAR” w Raciborzu. Po raz pierwszy mieliśmy możliwość spotkania się ze zwierzątkami, były to: kawia domowa czyli popularna świnka morska, szczur i agama brodata. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek na temat zwierzątek, poznały informacje o tym czym żywią się zwierzątka i jak się je pielęgnuje. Chętne przedszkolaki mogły pogłaskać zwierzątka, a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcia. Na koniec dzieci podziękowały Pani Małgosi za interesujące zajęcia i obdarowały ją podziękowaniem i słodkościami. W nagrodę dzieci dostały rysunki- kolorowanki z kameleonem. Za każdym razem te spotkania dostarczają wiele emocji, a dzieci poprzez obserwacje i kontakt ze zwierzątkami uczą się empatii w stosunku do zwierząt.