DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W RUDNIKIM PRZEDSZKOLU
  • 07 Listopad 2023
7 listopada przedszkolaki z Rudnika świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki.
Rudnickie przedszkolaki otrzymały list od Królewny z Krainy Bajek, z którego dowiedziały się, że czarodziej Kadabra wprowadził do bajek ogromny bałagan. Odważne przedszkolaki postanowiły jednak zrobić porządek w bajkowym świecie rozwiązując zadania wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkową postać z odpowiednim rekwizytem, szukali ukrytych skarbów w piasku, łowili rybki a także układali z klocków nos kłamiącemu Pinokio. Oprócz tego były także muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe. Okazało się, że rudnickie przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Podczas zajęć popołudniowych starszaki wcieliły się w rolę trzech świnek i samodzielnie projektowały domki z wykorzystaniem słomy, patyków i cegieł.