FESTIWAL PERSPEKTYW W RACIBORZU
  • 15 Listopad 2023

W dniu 14 listopada w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu odbyła się IX już edycja Festiwalu Perspektyw. Jest to przedsięwzięcie, które promuje szkolnictwo techniczne i zawodowe w powiecie raciborskim. Skierowane jest do uczniów starszych klas szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia i przyszłego zawodu.

Nasi uczniowie z klasy 7 i 8 również wzięli udział w tej imprezie. Na festiwalu mogli zapoznać się z ofertę edukacyjną szkół takich jak:
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu,
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu,
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu,
- Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. - Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Wybór przyszłej szkoły ponadpodstawowej z pewnością nie należy do łatwych zadań, dlatego tak ważne jest, aby uczniowie zdobyli konkretne informacje na temat wybranych szkół. Festiwal Perspektyw stwarza tą szansę, by uczniowie mogli świadomie planować swoją edukacyjną i zawodową przyszłość.