ŚWIADOMOŚĆ PROCENTUJE W PRZEDSZKOLU
  • 13 Listopad 2023

Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje jest odpowiedzią na aktualne potrzeby w zakresie rozwoju i edukacji. Samoświadomość polega na posiadaniu wiedzy o samym sobie, pozwala na szczegółowe określanie własnych doznań, potrzeb, emocji czy mechanizmów działania. Do pełnej samoświadomości potrzebna jest także znajomość posiadanych przez siebie talentów. Ci, którzy są świadomi tego, jakie posiadają zdolności i możliwości, są bardziej pewni siebie a samoświadomość pozwala na odnalezienie odpowiedniej drogi, zrozumienie tego, jakie jest nasze miejsce.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z paniami aktywnie uczestniczyły w programie. Każde dziecko mogło dowiedzieć się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze - wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Podczas ciekawych spotkania z panią Moniką Kluzą dzieci poznawały techniki na produkowanie niesamowitych przypływów i pozytywnej energii w grupie, odkrywały ciekawe sposoby na okazywanie wdzięczności, poznawały wyjątkowe zwyczaje okazywania uznania, które pozwolą dzieciom nawiązać trwałe przyjaźnie. Brały także udział w zabawach budujących prawidłowe relacje w grupie, tańcach i zabawach opowiadających o sile przyjaźni.

Na zajęciach na temat miłości poznawały piosenki i zabawy o bezinteresownej miłości. Odkrywały matematykę serca oraz ćwiczenia fizyczne, psychodynamiczne i ogólnorozwojowe. Miały także możliwość odkrywania miłość do samego siebie, do swoich najbliższych, do grupy rówieśniczej oraz do całego świata.

Zajęcia o marzeniach ukazały dzieciom jaką one mają siłę i dlaczego myśli i słowa tworzą nasze życie. Wzięły udział w „produkcji” marzeń i w spektakularnym „wysyłaniu ich” do wszechświata.