Dzień origami w klasach I-III
  • 13 Listopad 2023

Origami, czyli sztuka składania papieru….

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudniku z klas I – III w ramach obchodów Światowego Dnia Origami i integracji międzyklasowej chętnie uczestniczyli w nauce składania papieru traktując zajęcia jako formę rozrywki i kreatywnej nauki. Dzieci przy wparciu swoich opiekunów p. Ogrodnik, p.Kurzywilk i p. Burdzik ćwiczyły zaginanie kartki wzdłuż linii prostych we wszystkich kierunkach, tworząc symetrycznie nakładające się płaszczyzny. Punktem wyjścia dla uczniów była kwadratowa kartka papieru, której nie wolno było ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. To właśnie z tej bazy tworzone były poprzez zginanie proste figury przestrzenne. I tak na zajęciach uczniowie klas I-III wykonali pięknego pieska, któremu każde dziecko nadało imię. To świetna zabawa na długie wieczory dla całej rodziny pobudzająca kreatywność, wyobraźnię, percepcję i postrzeganie przestrzeni. Polecamy!