BOŻENA WALASZEK UKOŃĆZYŁA MARATON W ATENACH
  • 13 Listopad 2023

W dniu 12 listopada br. nauczycielka wychowania fizycznego naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku, a jednocześnie nietuzinkowa pasjonatka biegania, przebiegła kolejny maraton w swoim życiu. Pani Walaszek ukończyła królewski dystans 42 km 195 m tym razem w wyjątkowym miejscu, a mianowicie w kolebce olimpijskiej – Atenach. Stanęła na starcie i pokonała ten mityczny maraton.

Udział w maratonie w Atenach to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń w życiu. Ten prestiżowy maraton odbywa się co roku w stolicy Grecji i ma długą historię sięgającą starożytności.

Nie ma nic bardziej porywającego niż bieg przez ulice Aten, mijając ikoniczne zabytki takie jak Partenon czy Stadion Panathinaiko, który był miejscem pierwszego maratonu w 1896 roku.

Przygotowania do maratonu w Atenach wymagały od Pani Bożeny dużo dyscypliny i ciężkiej pracy. Trzeba regularnie trenować, aby być w stanie przebiec 42 km.

Przejście przez trasę maratonu jest prawdziwym wyzwaniem. Wielogodzinne bieganie, zmęczenie i ból są nieuniknione. Ale kiedy dobiegnie się do mety i przekroczy symboliczną linię, to uczucie nagrody i satysfakcji jest nieopisywalne. Wtedy można zdać sobie sprawę, że osiągnęło się coś wielkiego i przełamało się swoje ograniczenia.

Co o samym mitycznym biegu mówi Pani Bożena?

„MOJE SPORTOWE MARZENIE SIĘ SPEŁNIŁO”

Pani Walaszek ma za sobą m.in. Zurich Marató Barcelona, Gran Canaria Maraton, Orlen Warsaw Marathon, Silesia Maraton.

SERDECZENIE GARTULUJEMY!