TURNIEJ
TURNIEJ "MATEMATYCZNE ŁAMANIE GŁOWY" ROZSTRZYGNIĘTY!
  • 10 Listopad 2023

W szkolnym turnieju „Matematyczne Łamanie Głowy” wzięli udział uczniowie z klas I-VI. Konkurs miał na celu popularyzację matematyki wśród uczniów, rozwijanie logicznego myślenia oraz naukę poprzez zabawę. Był też okazją do zdrowej rywalizację i treningu radzenia sobie ze stresem oraz z presją czasu.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. Pierwszym były rozgrywki klasowe. Z każdej klasy wyłoniono dwie lub trzy osoby, które najszybciej i jednocześnie poprawnie rozwiązały otrzymane zadania. W drugim etapie uczniowie rozwiązywali łamigłówki wymagające wysokich umiejętności rachunkowych, ale przede wszystkim logicznego myślenia.

Osoby, które dostały się do drugiego etapu to: Marta Żok, Liliana Płaszewska, Martyna Stuchły, Zofia Pisarczyk, Julia Musioł, Bartosz Kurek, Maja Ewy, Michał Ruciński, Julita Palicka i Jakub Skroban, natomiast osoby, które osiągnęły w tym etapie najlepszy wynik, a tym samym zostali zwycięzcami turnieju to:

Jan Żok - klasa I

Martyna Lipińska - klasa II

Jakub Skupień - klasa III

Jan Otlik - klasa IV

Sawyer Gajda - klasa V

Filip Nahlik - klasa VI

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody - książki zawierające ciekawe zagadki i łamigłówki logiczne. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy za rok.