Przerwy na czytanie
  • 07 Listopad 2023

27 października nasza szkoła brała udział w biciu rekordu w IV Międzynarodowej Edycji "Przerwy na czytanie". Aż 90 uczniów  wzięło udział w akcji. Na każdej przerwie uczniowie klas starszych czytali swoje ulubione tytuły, natomiast nasi najmłodsi czytali książki z pomocą nauczycieli oraz wzięli udział w przerwie na czytanie organizowanej w bibliotece, gdzie słuchali inspirujących opowieści i zabawnych audiobooków. Było to dla wszystkich ciekawe  i inspirujące doświadczenie.

Czytanie rozwija wyobraźnie, poszerza zasób słów, poprawia koncentrację, a czytanie z bliską osobą buduje, wzmacnia i pogłębia relację.

Czytajmy codziennie, samodzielnie i wspólnie. W dni pełne emocji i wrażeń warto sięgnąć także po audobooki. Zasypianie przy nich to bajka.