WYJĄTKOWE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE!
  • 06 Listopad 2023

ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ, 12 LISTOPADA BR.
START O GODZ. 13.00
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-VIII z terenu Gminy Rudnik do udziału w wydarzeniu pn. "Szkoła z Energią". Impreza odbędzie się w niedzielę, 12 listopada br. o godz. 13.00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rudniku.
TAURON zaprasza na siedem pikników edukacyjnych, które odbędą się we Wróblewie, Nowej Brzeźnicy, Goleszach Dużych, Wodzisławiu, gminie Walce, gminie Rudnik, Starych Bogaczowicach oraz piknik finałowy, który odbędzie się w Katowicach.
Osią kampanii jest konkurs plastyczny dla dzieci, a główną nagroda publikacja zwycięskich prac w formie wielkoformatowego druku na widocznych z drogi słupach turbin wiatrowych.
Organizatorzy przewidują także nagrody indywidualne ( wyjazdy rodzinne do parków rozrywki) i nagrody dla szkół.
I miejsce: tablet, weekend w Energylandii, wyklejenie wiatraka pracą plastyczna
II miejsce: tablet+wejściówka do Energylandii
III miejsce: tablet
Konkurs odbędzie się podczas pikników edukacyjnych.
Godzinę na wykonanie prac odmierzy specjalna klepsydra.
Prace powstają na papierze w formacie takim, w jakim znajdą się na tauronowych turbinach. Dopuszczalne techniki to: akwarele, pastele, ołówek, wydzieranki. Gdy 50 dzieci będzie zajętych twórczością pozostałe wezmą udział w edukacyjnych animacjach. Czas oczekiwania na stanowisko pracy dzieci wypełnią zdobywaniem wiedzy o zielonej energii, która będzie im przekazywana w dostępny i atrakcyjny sposób przez animatorów ( pomoce naukowe, modele elektrowni, materiały wideo, mini – wykłady). Każda praca będzie podpisana przez dziecko i rodzica, który tym samym wyrazi zgodę na udział pracy w kolejnych etapach konkursu. Każde z dzieci opuści imprezę z prezentem – gadżetami związanymi z tematem kampanii. Cała impreza zaplanowana jest na 4 godziny.