„ZDROWO I  POMARAŃCZOWO”   CZYLI  DZIEŃ  POMARAŃCZOWY  W  PRZEDSZKOLU W RUDNIKU.
„ZDROWO I POMARAŃCZOWO” CZYLI DZIEŃ POMARAŃCZOWY W PRZEDSZKOLU W RUDNIKU.
  • 31 Pazdziernik 2023
We wtorek, 31 października,  w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy. Dzieci oraz Panie ubrane były na pomarańczowo, aby choć trochę upodobnić się do królujących tego dnia warzyw i owoców w tym właśnie kolorze. Celem zajęć w tym dniu było rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania pomarańczowych owoców i warzyw; poszerzanie wiadomości  na temat wartości odżywczych owoców i warzyw, ale również integracja całej społeczności  przedszkolnej.
Dzieci dowiedziały się  również o różnych możliwościach  wykorzystania warzyw i owoców  np. do zrobienia zupy, ciasta, surówki, soków. Chyba dużym zaskoczeniem dla dzieci była dyniolina, czyli masa plastyczna przygotowana z ugotowanej  i zblendowanej dyni z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Samodzielne przygotowywanie masy dyniowej, a później wykonywanie z niej dowolnych warzyw czy owoców sprawiło dzieciom wiele frajdy i pozytywnych wrażeń sensorycznych.
Tego dnia nie zabrakło również zabaw ruchowych, klasyfikowania warzyw i owoców, marchewkowego kodowania, przeszywania.
Po tak atrakcyjnych zajęciach, czekała na dzieci jeszcze drobna niespodzianka- pyszna galaretka, oczywiście pomarańczowa.
Starszaki podczas zajęć popołudniowych wykonały dynie z chrupków kukurydzianych.
Zadowolone miny dzieci, to dowód na to, że był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Ważne jest również to, że zabawa może promować zdrowy styl życia!
Dziękujemy Rodzicom za przyniesione owoce i warzywa.