PRZEDSZKOLE W SZONOWICACH I W RUDNIKU WZIĘŁO UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁAPAMIĘTA
  • 30 Pazdziernik 2023
Nasze placówki po raz drugi wzięły udział w akcji "Szkoła pamięta" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a także upamiętnianiu i okazywaniu szacunku naszym bliskim zmarłym. Przedszkolaki z Szonowic wysłuchały pogadanki nt. zbliżającego się święta- Wszystkich Świętych,a następnie Zaduszki. Poznały historię powstania tych Świąt,a także przypomniały sobie jakie obowiązują zasady podczas pobytu w szczególnym miejscu jakim jest cmentarz. Wykonały prace plastyczne, po czym uczestniczyły w spacerze do pobliskiego przydrożnego krzyża,by tam zapalić symboliczny znicz upamiętniający naszych bliskich zmarłych.
Przedszkolaki z Rudnika odwiedziły rudnicki cmentarz, uporządkowały bezimienne i opuszczone groby żołnierzy, którzy polegli na pobliskich terenach w czasie I-szej i II-giej wojny światowej.
Z dużym skupieniem wysłuchały informacji o miejscach pamięci i tych, którzy polegli, oddając swoje życie dla naszej wolności. Zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej żołnierzy, przy grobach nieznanych żołnierzy a także swojej koleżanki Emilki.

Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w tym szczególnym miejscu.

#SzkołaPamięta