DZIEŃ DRZEWA W SZONOWICACH
  • 18 Pazdziernik 2023
Do naszego przedszkola w Szonowicach zaprosiliśmy Panią Mariolę Brachman z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku,która przeprowadziła zajęcia literacko-edukacyjne z okazji Dnia Drzewa. Przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat budowy drzewa, znaczenia drzew dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci poznały etapy jego wzrastania. W trakcie zajęć dzieci mogły zobaczyć plaster ściętego drzewa i policzyć ile miało lat,gdy zostało ścięte.
Na zajęciach wykorzystano książkę z ilustracjami Piotra Sochy pt. „Drzewa” . W ramach zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną wyklejając  przestrzenne drzewo z pasków szarego papieru. Na koniec otrzymaliśmy wspaniały prezent-sadzonkę dębu,który  posadzimy wspólnie niedaleko naszego przedszkola.