Gminny konkurs ortograficzny
Gminny konkurs ortograficzny "Mistrz ortografii"
  • 07 Maj 2019

W dniu 29 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Rudniku odbyła się piętnasta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Organizatorem była pani Koryna Marcinkowska - nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Rudniku.

W konkursie tym uczniowie szkół podstawowych całej gminy w liczbie osiemnastu osób mieli okazję sprawdzić umiejętność stosowania reguł ortograficznych pisząc dyktando oraz wykazać się znajomością zasad ortograficznych. Konkurs przebiegał w trzech etapach, w których można było natknąć się na różne pułapki ortograficzne.

W rezultacie zwyciężczyniami zostały uczennice, które na trzech pierwszych miejscach uplasowały się po skomplikowanej dogrywce. Są to: Hanna Rzytki ze szkoły w Gamowie (I miejsce), Agata Zeman z Szonowic (II miejsce) i Marta Pisarczyk ze szkoły w Rudniku (III miejsce).

Nagrodę dla najlepszej drużyny wywalczył zespół ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach.

Na zakończenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudniku, pani Aleksandra Woźniak wręczyła laureatom nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny poczęstunek.

Opracowała: K.M.