Warzywa i owoce w szkole
  • 12 Pazdziernik 2023

Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów „Mleko w szkole” oraz „Warzywa i owoce w szkole” koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa polegający na dostarczaniu dzieciom warzyw, owoców oraz mleka i przetworów mlecznych. Dzięki temu u dzieci są kształcone prawidłowe nawyki żywieniowe i poznawane smaki zdrowych przekąsek. Ambasadorem tegoż programu jest postać „Chrumasa” animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego żywienia. Program obejmuje uczniów klas 1 – 3, którzy chętnie korzystają z warzyw i owoców oraz śledzą przygody Ekipy Chrumasa i korzystają z przepisów proponowanych przez tychże bohaterów. Życzymy smacznego!