DZIEŃ POCZTY W RUDNICKIM PRZEDSZKOLU
  • 11 Pazdziernik 2023
„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie...”

9 października jest obchodzony jako Dzień Poczty. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki.
Z tej okazji przedszkolaki z grupy maluszków i starszaków uczestniczyły w zajęciach, podczas których został im zaprezentowany zawód listonosza oraz jego obowiązki. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list, by w końcu trafił do odpowiedniego odbiorcy. Wcieliły się w rolę pomocnika listonosza podczas zabawy ruchowej, w której to segregowali koperty z figurami geometrycznymi i cyframi do odpowiednich skrzynek, pokonywali trasę przewożąc pocztówkę do skrzynki pocztowej.
Po teorii nadszedł czas na praktykę, starszaki stworzyły własną kartkę pocztową oraz znaczek.