Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki
  • 11 Pazdziernik 2023

Klasa III przystąpiła do projektu ,,Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki '' to praca na poziomie dostosowanym do każdego ucznia, wzajemne wspieranie się w trakcie pracy w grupie, uczenie się od siebie.

Pierwszy moduł to ,,Matematyka w naszej szkole''.W trakcie realizacji lekcji uczniowie i uczennice poprzez tworzenie grupowej notatki uczą się współpracy, słuchania siebie nawzajem i szanowania zdania rówieśników. Lekcja jest okazją do tego, aby wzbudzić zaciekawienie uczniów i uczennic nie tylko matematyką, ale też budynkiem szkoły i szkołą jako społecznością. Dzięki temu spojrzą na te sprawy w nowy sposób. Zajęcia mają na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku. Po obejrzeniu filmu szukaliśmy w naszej szkole matematyki. Zapytaliśmy panią sekretarkę ilu jest uczniów w naszej szkole i ilu mamy przedszkolaków, ile jest klas w szkole i jakie maja numery itp. Zadanie zakończyliśmy kartami pracy.