Noc Bibliotek 2023
  • 10 Pazdziernik 2023

Nocą, z 6 na 7 października br., nasza szkoła tętniła życiem. To wszystko za sprawą zorganizowanej już po raz trzeci Nocy Bibliotek. Uczniowie klas IV-VIII z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję. Młodsza grupa wzięła udział w warsztatach związanych z Harrym Potterem oraz rozgrywkach gier planszowych. Starsi uczniowie rozwiązali biblioteczny quiz Kahoot oraz zagrali w interaktywne podchody wykorzystując aplikację Actionbound. Następnie włączyli się w śpiewanie dobrze im znanych piosenek Sanah, wśród których nie zabrakło również utworów poetyckich. Tradycją tej nocy jest jedzenie pizzy - tym razem nie mogło być inaczej. Po uzupełnieniu zapasu energii wszyscy udali się na halę sportową, by zjednoczyć się z dziećmi chorymi onkologicznie i zatańczyć dla nich "belgijkę" w piżamach. Kolejnym, ważnym punktem wieczoru były wybory "Mistera szkoły" - Dzień Chłopaka można przecież świętować przez cały tydzień ;) Nasi chłopcy pokazali swoje umiejętności aktorskie, dostarczając wszystkim widzom sporą dawkę dobrego humoru. Pobyt na hali sportowej nie mógł się obejść bez meczu oraz "piżama party". Po wielu emocjach wszyscy uczniowie udali się w końcu na zasłużony odpoczynek. W klasach czekały na nich filmy dedykowane tegorocznej akcji. Noc w szkole była nie tylko okazją do zainteresowania uczniów zasobami biblioteki i zachętą do odwiedzania jej, ale też z pewnością wpłynęła na integrację wszystkich uczestników.