Zajęcia literacko edukacyjne „Czytamy z sercem''
  • 09 Pazdziernik 2023

Klasy I- III wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej na zajęcia literacko – edukacyjne ,,Czytamy z sercem'',gdyż 29 września przypadał Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Pani bibliotekarka w klasach 1 i 3 w przeczytała utwór Roksany Jędrzejewskiej „Pracownia Aurory”. Dzieci rozmawiały o ginących zawodach, które pojawiały się w książce, również o uczuciach związanych z sercem (radość, strach, samotność, tęsknota...). Poruszano tematy w jaki sposób trzeba dbać o serce, co trzeba zrobić aby móc wyleczyć np. złamane serce?  Próbowano też tłumaczyć związki frazeologiczne związane z sercem : być wielkiego serca, mieć serce z kamienia,  serce na dłoni, otwierać przed kimś serce, podbić czyjeś serce, włożyć coś w serce, czy chwycić kogoś za serce itp…Natomiast w klasie 2 pani bibliotekarka czytała baśń ,,O rybaku, który szukał księżyca” Emilii Kiereś ze zbioru ”Kociołek opowieści”. Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów klas 2 oraz rozwijanie ich wyobraźni i umiejętności językowych. Czytelnikami były też chętne dzieci, które czytały fragmenty książek z serii „Czytam sobie”. Głośne czytanie okazało się być udanym wydarzeniem, które wzbudziło duże zainteresowanie uczestników. Dzieci miały okazję wejść w magiczny świat baśni, rozwijając jednocześnie swoją miłość do czytania i zdolności językowe. Dzieci słuchały również bicia serca przez stetoskop. Dzieci otrzymały zakładkę do książki z mottem ,,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla serca''.