SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
  • 05 Pazdziernik 2023
Z początkiem października uczniów ZSP w Rudniku gościli wyjątkowi goście- byli to policjanci asp. szt. Marta Kaszczyniec oraz asp. szt. Grzegorz Antkowiak.
Zarówno uczniowie w Rudniku, jak i Szonowicach z ogromnym zaciekawieniem słuchali naszego Pana dzielnicowego, który nie tylko opowiadał, ale również zadawał pytania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. o zasadach przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez niej, konieczności stosowania odblasków, znajomości numerów alarmowych oraz sposobu zachowania się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.
Prowadzący pogadankę uświadomił wszystkim uczniom ZSP, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.
Przedszkolaki z Szonowic na koniec spotkania miały okazję usiąść „za kółkiem” prawdziwego radiowozu, zaś w Rudniku usłyszeć dźwięk syreny policyjnej.