Zajęcia literacko edukacyjne z okazji Światowego Dnia Rzek
  • 28 Wrzesień 2023
Dzięki pani Marioli z GBP w Rudniku przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje rzeka, co to jest źródło, skąd wypływają strumienie, kto mieszka w rzece, jakie zwierzęta, jakie owady mieszkają nad rzeką i jakie rośliny rosną wokół rzek. A także gdzie rzeka kończy swój bieg. Utrwaliły, że o rzekę trzeba dbać, nie wolno zanieczyszczać ani śmiecić.
Na rozłożonej "rzece" dzieci układały obrazki zwierząt i roślin, czytaliśmy książkę E. Misiorek „Na łące i w strumyku” oraz E. Mirkowskiej „Tam, gdzie płynie rzeka”. Bawili się przy piosence „Mądra rzeka” .
Dzieci mogły zobaczyć jak wgląda podwodny świat wykorzystując książkę z latarką pt. „Tajemnice głębin oceanów”.
Mogły również pooglądać książki z serii „Tajemnice zwierząt” a także z serii „Patrzę, Podziwiam, Poznaję” „Ryby” Steve’a Parkera i książkę „Stawy i strumienie” Su Swallowa.
Na koniec dzieci wykonywały kolorowe ważki.
Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia!!!