„Gdzie jesteś Jesieni?”  – spacer przedszkolaków z Rudnika.
„Gdzie jesteś Jesieni?” – spacer przedszkolaków z Rudnika.
  • 25 Wrzesień 2023
W poniedziałek 25 września wszystkie rudnickie przedszkolaki postanowiły wybrać się na spacer w celu poszukiwania oznak jesieni, która rozpoczęła się w sobotę.
Pogoda nam dopisała i dlatego mogliśmy spokojnie nacieszyć się widokiem piękna otaczającej nas przyrody. Oznak jesieni nie było zbyt wiele, bo to dopiero początek tej urokliwej pory roku, ale z pewnością zmieniające kolor liście przykuły najwięcej uwagi wśród przedszkolaków.
Pierwszy jesienny spacer był doskonałą okazją do obserwacji przyrodniczych, podczas których wykorzystaliśmy lupy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem szukały odpowiedzi na pytanie „Co w trawie piszczy?”. Odpowiedzi było wiele, między innymi rozpoznały dżdżownicę, mrówki, pająki, grzyby i wiele ciekawych rzeczy.
Podczas spaceru udało się nam również zrealizować zadanie z ogólnopolskiej kampanii „Przytul się do drzewa”, której celem jest zwrócenie uwagi jak największej liczby ludzi na problem pożarów lasów…
Po przyrodniczych obserwacjach i poszukiwaniach, dzieci z wielką radością bawiły się na placu zabaw, korzystając z dobrej pogody.
Zgromadzone pierwsze dary jesieni posłużyły Starszakom do wykonania na zajęciach popołudniowych pięknych portretów Pani Jesieni.
Pierwszy jesienny spacer uważamy za bardzo udany i cóż… WITAJ JESIENI!