Wadowice
  • 21 Wrzesień 2023

19 września odbyła się pierwsza w nowym roku, szkolna wycieczka. Udział w niej wzięli uczniowie starszych klas IV-VIII. Trasa wycieczki wiodła śladami młodego Karola Wojtyły i naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Będąc już w Wadowicach w drodze do celu podróży mijaliśmy dawny budynek TG ” Sokół” gdzie mody Karol brał udział w przedstawieniach teatralnych jako aktor i współreżyser. Zobaczyliśmy także Magistrat – dawną szkołę powszechną w której mały Karol był uczniem, tu dowiedział się o śmierci matki. Tak dotarliśmy na rynek, z którego można oglądać przepiękną wznoszącą się ku górze Bazylikę, w której Karol Wojtyła przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej.

Najważniejszym punktem wycieczki było Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. W nim turyści dzięki multimedialnej ekspozycji mogą zapoznać się z całą drogą życiową Jana Pawła II. Sercem muzeum jest mieszkanie, w którym urodził się i wychował Karol Wojtyła. Wewnątrz znajdują się oryginalne eksponaty związane z rodziną Wojtyłów. Całość uzupełnia wystrój, umeblowanie z epoki, osobiste pamiątki św. Jana Pawła II. Wędrując po muzeum doznaje się niezwykłych uczuć.

Będąc w Wadowicach nie sposób ominąć kawiarenki w której serwują smaczne, wszystkim dobrze znane kremówki. Nam również udało się zakosztować tych słodkości.

Wspólny wyjazd, to dobry sposób na integrację, zespolenie uczniów poszczególnych klas.