Wizyta pani pielęgniarki z hospicjum
  • 06 Czerwiec 2023

W poniedziałek 5 czerwca klasy I-III spotkały się z Panią Krystyną Wolnik, która pracuje jako pielęgniarka w Hospicjum im. Świętego Józefa w Raciborzu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca pielęgniarki, przekonali się i sprawdzili jakie zastosowanie ma stetoskop, pulsometr oraz strzykawka Żaneta. Wiele emocji wzbudziła możliwość posłuchania bicia swojego serca oraz serca innych dzieci. Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda strój pielęgniarki, która asystuje podczas operacji. Co ciekawe mieli możliwość ubrania swoich wychowawców właśnie w taki strój. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci wykazywały żywe zainteresowanie pracą pielęgniarki. Na zakończenie zajęć Pani Krysia wręczyła dzieciom piękne prezenty- ołówki, kolorowanki oraz słodkie upominki.

W podziękowaniu uczniowie przekazali na ręce Pani Krysi, na rzecz Hospicjum Świętego Józefa w Raciborzu wykonane z papieru żonkile. Te zajęcia były bardzo wartościowe! Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas!