Wizyta w straży klasy 1-3
  • 05 Czerwiec 2023

W piątek 2 czerwca klasy I-III udały się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku, gdzie czekał na nich Pan Michał Mrowiec, strażak. Uczniowie nie tylko zapoznali się z pracą strażaka, poznali sprzęty pożarnicze oraz ratownicze, ale również miały możliwość samodzielnego ich wypróbowania. Pan Michał przy pomocy uczniów z klas 1-3, którzy są strażakami w Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentował nam jak przebiega wezwanie do akcji ratowniczej. Oprócz tego dowiedzieliśmy się jak ratuje się osobę poszkodowaną oraz mieliśmy możliwość zobaczenia pomieszczeń znajdujących się w straży. Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i wielu z nich zaznaczyło swoją chęć zasilenia szeregów straży Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za niezwykle ciekawe i pełne wrażeń zajęcia!