Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL
  • 08 Kwiecień 2019

Zwycięzcą tegorocznego VIII Powiatowego  Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych DACHL organizowanego w naszej szkole był  uczeń  Szkoły Podstawowej w Rudniku Aleksander Pawlik, II miejsce zdobył Dawid Urbas, uczeń Szkoły Podstawowej w Krzanowicach.   Natomiast miejsce III zdobył  Łukasz Buba Szkoły Podstawowej w Tworkowie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ośmiu  szkół .   Pozostali uczestnicy to Benjamin Korycki, Martyna Grygutis oraz  Sandra Kowacz. Organizatorem konkursu była pani Edyta Starostka nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole.  Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Rudnik pan Piotr Rybka, Starosta Powiatu pan Grzegorz Swoboda.  Ponadto sponsorem nagród był Goethe- Instytutu w Krakowie, Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej z Opola w ramach współpracy Bilingua i działalności naszego Klubu Odkrywców Niemieckiego.  Udało nam się również pozyskać nagrody z niemieckich wydawnictw.  Tradycyjnie każdy z uczestników otrzymał nagrodę w zależności od miejsca, które  zdobył.