Karta rowerowa
  • 01 Czerwiec 2023
  W drugiej połowie maja bieżącego roku w naszym Zespole odbył się dwuetapowy egzamin na kartę rowerową. W części teoretycznej uczniowie musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, a w szczególności znajomością znaków drogowych i zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Po pozytywnym zaliczeniu teorii, 31 maja przystąpiono do części praktycznej, która polegała na sprawdzeniu umiejętności kierowania rowerem z zachowaniem zasad ruchu drogowego. Uczniowie klasy czwartej spisali się znakomicie - wszyscy zaliczyli pozytywnie egzamin. Takiego wyniku nie udało się uzyskać przez ostatnie kilka lat - gratulacje. W sumie prawo do kierowania rowerem po drogach publicznych uzyskało jedenaścioro uczniów. Życzymy bezpiecznej jazdy.