Mistrz ortografii w gminie Rudnik wyłoniony
  • 31 Maj 2023

Tradycyjnie już w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbyła się kolejna, XVII edycja Gminnego konkursu ortograficznego „Mistrz ortografii 2022/2023” pod patronatem Wójta Gminy Rudnik. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 10. uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Po rozwiązaniu arkusza konkursowego oraz niezbędnej dogrywce wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy IV-VI:

I miejsce – Alicja Wycisk, kl. IV, ZSP w Grzegorzowicach, opiekun: Beata Gronowicz,

II miejsce – Maria Strzeduła, kl. V, SP w Gamowie, opiekun: Karolina Krybus-Fiegel,

III miejsce – Kamila Alker, kl. VI, ZSP Grzegorzowicach, opiekun: Magdalena Gałeczka,

Klasy VII-VIII

I miejsce – Maja Leksza, kl. VIII, ZSP w Rudniku, opiekun: Karina Puls,

II miejsce – Julia Weiser, kl. VIII, ZSP w Rudniku, opiekun: Karina Puls.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Rudnik oraz panu Dariuszowi Biel z księgarni „Sowa” za współpracę przy organizacji konkursu.

Organizatorzy: Karina Puls, Gabriela Horny.