Owoce i warzywa w szkole
  • 31 Maj 2023

Program dla szkół” w którym bierze udział nasza szkoła to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności. Zapoznaliśmy dzieci z pakietem materiałów edukacyjnych , w których pojawiają się bohaterowie znanej i lubianej przez dzieci Ekipy Chrumasa -animowanego bohatera, który w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego odżywiania.