Akcji Żonkile
  • 30 Maj 2023
Uczniowie naszej szkoły (klas 4-8) brali udział w 11 ogólnopolskiej Akcji Żonkile zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
Podczas lekcji historii i zajęć świetlicowych korzystali z przekazanego ciekawego pakietu tegorocznych materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji oraz wykonali
rocznicową gazetkę tematyczną upamiętniającą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W tym roku udział w akcji wzięło ponad siedem tysięcy szkół, bibliotek i instytucji kultury!
 W imieniu całego Zespołu Muzeum Polin w Warszawie nasza szkoła otrzymała podziękowania oraz dyplom uczestnictwa w ramach obchodów 80. rocznicy
 wybuchu powstania w getcie warszawskim. Organizatorzy podziękowali nam pięknymi słowami:
  "To dzięki Wam akcja Żonkile każdego roku jest coraz większa i wspólnie udowadniamy, że Łączy Nas Pamięć!
      Dziękujemy za zgłoszenie szkoły do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile".