Dyżur wakacyjny
  • 25 Maj 2023

Drodzy Rodzice,

rozpoczyna się rekrutacja dzieci na okres wakacyjny.

Dyżur wakacyjny dla przedszkoli Gminy Rudnik trwać będzie od 3 lipca do 1 września 2023r.

W związku z tym pragniemy Państwu przedstawić najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji oraz dyżuru:

1. Miejscem sprawowania dyżuru będzie:

- Przedszkole w Rudniku w dniach 3 lipca - 22 sierpnia 2023 r.

- Przedszkole w Gamowie w dniach 23 sierpnia - 1 września 2023 r.

2. Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci już uczęszczające do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Rudnik w bieżącym roku szkolnym.

3. Na dyżur przyjmowane będą w pierwszej kolejności dzieci, dla których rodzice nie mają możliwości zapewnienia w tym okresie opieki, zwłaszcza:

- dzieci, których obydwoje rodzice pracują zawodowo i w okresie trwania dyżuru żaden z nich nie może skorzystać z urlopu wypoczynkowego

- dzieci rodziców pracujących we własnym gospodarstwie rolnym.

4. W okresie dyżuru przedszkole będzie czynne w godzinach od 6.45 do 15.45.

5. Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać jedynie dzieci, których obydwoje rodzice pracują i w tym czasie żaden z nich nie korzysta z urlopu wypoczynkowego. Wraz z wnioskiem o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny należy złożyć stosowne oświadczenie o niekorzystaniu z urlopu wypoczynkowego w okresie trwania dyżuru wakacyjnego - przez oboje rodziców lub rodzica samotnie wychowującego dziecko.

6. Na czas dyżuru wakacyjnego obowiązywać będzie stawka żywieniowa: w dniach 3.07.– 26.07.2023r. stawka żywieniowa Przedszkola w Grzegorzowicach, w dniach 27.07.- 22.08.2023r. – stawka żywieniowa Przedszkola w Rudniku, w dniach 23.08.– 01.09.2023. -  stawka żywieniowa Przedszkola w Gamowie.

Wypełniony wniosek wraz z obowiązkowymi załącznikami należy złożyć w swoim przedszkolu w okresie  do 13.06.2023r.

Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia na dyżur wakacyjny podana zostanie do publicznej wiadomości do dnia 23.06.2023r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Zarządzeniu Wójta Gminy Rudnik.

Weronika Żymełka

Dyrektor ZSP w Rudniku