Grupowa mobilność uczniów dzień 4
  • 12 Maj 2023
DZIEŃ 4 – Sprawozdanie z realizacji działania Grupowa mobilność uczniów w ramach projektu „Szkoła ze zdrowym podejściem” przygotowane przez naszych uczniów
Jak co dzień wstaliśmy o 6:40. Po śniadaniu pojechaliśmy do kina na film Pamiętnik Pauliny P., który nie raz wzbudził uśmiech na naszych twarzach.
Następnym punktem dnia był park przyrody Kopacki Rit. W przyjemnych strugach deszczu przepłynęliśmy łodzią i podziwialiśmy świat zwierząt i roślin. Zobaczyliśmy stado kormoranów, czaple, łabędzie i żółwie. Następnie obejrzeliśmy mini wystawę multimedialną dotyczącą tego miejsca.
Gdy skończyliśmy oglądać wystawę udaliśmy się do multimedialnego centrum historyczno-przyrodniczego Tikveš, w którym widzieliśmy interaktywną wystawę przyrodniczą i historyczną.
Ostatnim punktem dnia była ponowna wizyta w szkole Jagody Truhelki, które w tym roku świętuje 140-tą rocznicę powstania. Wzieliśmy udział w programie artystycznym oraz mieliśmy okazję podziwiać prace plastyczne naszych rówieśników. Spodobały nam się tam linie czasu ukazujące najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz makiety. Następnie czekała na nas niespodzianka. Dyrektor szkoły w Chorwacji zaprosił nas na pizzę - była bardzo dobra.
Ten dzień był dla mnie bardzo ciekawy i interesujący.
Xavier
Projekt współfinansowano przez Unię Europejską.