Tarnowice
  • 12 Maj 2023

8 maja klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Tarnowic- szkoły magii, gdzie przenieśliśmy się do świata czarodziejów i tam spędziliśmy piękny dzień w magicznej szkole.

Grupa wzięła udział w Ceremonii Przydziału, podczas której została podzielona na dwa zespoły – Domy, które rywalizowały o Puchar Domów. Na lekcji iluzji  uczniowie nauczyli się prostych sztuczek magicznych.
Na  lekcji różdżkoznawstwa – dowiedzieli się z czego wykonuje się różdżki, jakie są ich właściwości, poznali magiczne zaklęcia, a przede wszystkim wykonali różdżkę dla siebie. Na lekcji Eliksirów każdy zespół uwarzył eliksir, wg. szczegółowego przepisu.
Na lekcji latania na miotle, Domy rozegrały ze sobą mecz Quidditch’a.

Na zakończenie podliczono punkty, wyłoniono zwycięzcę i zarządzono ucztę.

Po wizycie w Szkole Magii i Czarodziejstwa odwiedziliśmy sklepik z pamiątkami oraz spędziliśmy czas w ogrodzie zamkowym przy grillu z kiełbaskami.
Wróciliśmy zadowoleni.