Konkurs geograficzny
  • 05 Maj 2023

REGULAMIN KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

RUDNIK – NASZ … I NIE TYLKO”

1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 5-8 ZSP w Rudniku.

2.Każdy z uczestników stara się znaleźć jak najwięcej miast lub wsi leżących na obszarze Polski noszących nazwę Rudnik.

Nie będą brane pod uwagę nazwy, które określają części miast lub wsi np. dzielnice, kolonie, przysiółki, osady, itp.

3.Każdy uczeń może zaproponować wyłącznie własną listę.

4.Można proponować nazwy miejscowości zawierającą tylko podstawową wersję nazwy RUDNIK, choć mogą one zawierać dodatkowe określenia np. Mały Rudnik, Rudnik Pierwszy, Rudnik nad Sanem, itp.

Nie będą brane pod uwagę inne formy nazwy np. Rudniki, Rudnicki, Rudniczek, Rudniczanki, Rudnikowy, itp.

5.Oprócz nazwy, na liście musi się znaleźć określenie administracyjne, gdzie dana miejscowość się znajduje – należy podać powiat i województwo.

PRZYKŁAD: 1. Rudnik, powiat raciborski, woj.śląskie

Mile widziane listy umieszczone w tabelce wg wzoru poniżej (będą bardziej czytelne)

L.p.

Miasto/wieś

Liczba ludności*

UWAGA! Prace bez podania powiatu i województwa nie będą brały udziału w konkursie.

6.Podpisane prace należy składać w terminie do 26 maja br.(piątek) do nauczyciela geografii - Artura Marcinkowskiego.

7.Za każde prawidłowo wpisane miasto/wieś uczestnik otrzymuje 1 punkt. Po 1 punkcie bonusowym* można otrzymać za podanie miasta/wsi o nazwie Rudnik posiadającą największą i najmniejszą liczbę mieszkańców.

8.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w następnym tygodniu po złożeniu prac.

9.Zwycięzcą konkursu zostanie uczeń (uczniowie), który uzyska największą sumę punktów. Dla laureatów przewidziane są nagrody i upominki.

10.Życzę powodzenia :)

Organizator A.Marcinkowski