Gminny Turniej  Wiedzy Pożarniczej
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
  • 25 Marzec 2019

W dniu 21 marca 2019r. w Gminnym Centrum Informacji w Rudniku odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Uczestnicy rozwiązywali wymagający test składający się z 30-stu pytań z zakresu wiedzy przeciwpożarowej. Rywalizacja była bardzo wyrównana do tego stopnia, że aby ustalić kolejność musiano rozgrywać ustne dogrywki.

Wśród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajął reprezentujący naszą placówkę Dominik Rybka, a Mateusz Koczy w dogrywce musiał uznać wyższość kolegi ze szkoły w Szonowicach i ostatecznie zajął III miejsce. Drużynę SP uzupełniał Grzegorz Fiołka. Gorzej powiodło się uczniom rudnickiego gimnazjum w składzie Daniel Marcinek, Adam Burdzik i Jakub Maleńczak, którym nie udało się zająć najwyższych lokat. Dominik będzie reprezentował naszą gminę w Raciborzu na etapie powiatowym – życzymy powodzenia. W pracach komisji konkursowej uczestniczył i nagrody najlepszym wręczał Wójt Gminy Piotr Rybka.