WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z RUDNIKA DO ZOO W OPOLU
  • 25 Kwiecień 2023

W dniu 24 kwietnia przedszkolaki z Rudnika ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Dzieci przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. Celem wycieczki było wzbogacanie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zaspokajanie dziecięcej ciekawości. Przedszkolaki z niecierpliwością i mocno podekscytowane zastanawiały się jakie zwierzęta zobaczą.

Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata- m.in. mrówkojada, zebry, rysie, wilki, goryla, małpki, kangury, lwy, tygrysy, wielbłądy. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcja przyrody.
Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich wszystko to, co najciekawsze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i z entuzjazmem dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i przeżyć dzieci wróciły do przedszkola.