Sukces młodych piłkarek i piłkarzy z Rudnika
  • 24 Kwiecień 2023

Na boisku sportowym LKS Studzienna odbyły się finały powiatowe największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Do rywalizacji przystąpili piłkarze i piłkarki w kategorii U10 i U12.

Nasza dziewczęca drużyna w kategorii U10  rewelacyjnie poradziła sobie w turnieju zdobywając w nim pierwsze miejsce.

Zespół pod wodzą trenerki Bożeny Walaszek będzie reprezentować powiat raciborski w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w maju na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Warto zaznaczyć, że ta drużyna w ubiegłym roku zdobyła w tym samym turnieju tytuł Mistrzyń Śląska w kategorii U8.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się również chłopcy w tej kategorii wiekowej, którzy wywalczyli drugie miejsce. Piłkarze z Rudnika wygrali fazę grupową i dopiero w finale ulegli SP13 Racibórz.

Skład drużyny dziewcząt: Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Karolina Zeman, Alicja Rzepka.

Skład drużyny chłopców: Mateusz Mrowiec, Jan Otlik, Julian Marcinek, Jakub Skupień, Mateusz Gawełek, Ignacy Marcinek, Maksymilian Lokocz, Paweł Wolny.