Dzień Otwarty dla Przedszkolaków
  • 25 Marzec 2019

W dniu 13 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości. Z okazji „Dnia otwartego” odwiedziły nas przedszkolaki z rudnickiego przedszkola . Przybyłych gości wraz z rodzicami przywitała pani dyrektor życząc wszystkim miłych wrażeń i udanej zabawy. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Uczniowie z klasy V wystąpili dla swoich najmłodszych kolegów w przedstawieniu teatralnym pt. „Czerwony Kapturek po śląsku” oraz sprawdzili ich wiedzę na temat znajomości różnych bajek. Dzieciaki zaliczyły test na piątkę. Następnie przedszkolaki wzięła w „swe obroty” pani Bożena i wraz z uczniami z klasy VII pokazała jak wygląda w szkole lekcja wychowania fizycznego. Dzieci były zachwycone i nie trudno się domyśleć jaki będzie w przyszłości ich ulubiony przedmiot. Niespodziankę przygotowała również, wraz ze swoją wychowawczynią, klasa III. W pięknym programie artystycznym uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne, taneczne i aktorskie umiejętności. Słodki poczęstunek był dopełnieniem tego wyjątkowego spotkania. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie szkoły i podpatrzenie jak wyglądają lekcje i czego uczą się starsi koledzy. Lekcja matematyki zrobiła na przedszkolakach duże wrażenie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymał drobny prezent, który wraz z uczniami przygotowała pani Gabrysia ze szkolnej biblioteki. Wizyta w naszej szkole wszystkim się bardzo podobała i mamy nadzieję, że we wrześniu znowu się spotkamy.