Ciekawskie pierwszaki
  • 16 Kwiecień 2023

Na kolejnych zajęciach realizowanego projektu  „Ciekawskie pierwszaki”  uczniowie otrzymali wiele ciekawych informacji dotyczących drewna.

Z obejrzanego filmu pierwszaki dowiedziały się, jak powstaje drewno i  jaka jest różnica między drewnem a drzewem. Poza tym dowiedziały się, do czego drewno było wykorzystywane w przeszłości, a do czego  wykorzystuje się je dziś oraz jakie zastosowanie ma drewno w życiu.

Na zakończenie uczniowie zbadali właściwości drewna -dowiedzieli się, że może ono różnić się twardością, barwą, a także gęstością, którą zbadali podczas wykonywania eksperymentów. Największą frajdę sprawiło wszystkim badanie przewodnictwa ciepła drewna i metalu- uczniowie byli zdziwieni jak metal szybko się nagrzewa.

Ta lekcja była bardzo interesująca!