Wszyscy są tacy sami
  • 31 Marzec 2023

Uczniowie klasy 1 wzięli udział w kolejnych zajęciach projektu „Ciekawskie pierwszaki” pt. „Czy wszyscy ludzie są tacy sami?”

Podczas dwóch lekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie są różnice i podobieństwa między ludźmi, jak ubierają się ludzie w różnych zakątkach świata, a także sami malowali to, w co lubią być ubrani.

Ponadto poznali tradycyjne potrawy niektórych krajów świata i sposoby ich spożywania. Rozmowy o kuchniach świata były też okazją do zdobycia wiedzy na temat pochodzenia pewnych produktów, warzyw czy owoców.

Pierwszaki obejrzały również krótki film, w którym przedstawiono, skąd biorą się wyjątkowe cechy każdego człowieka. Jednak co najważniejsze, uczniowie odkryli bardzo istotną prawdę, że nie „szata zdobi człowieka”, lecz najważniejsze jest to, co każdy człowiek ma w sobie.