DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH
  • 31 Marzec 2023

Wybór przyszłego zawodu i dalszej ścieżki edukacyjnej po zakończeniu nauki w szkole podstawowej to z pewnością niełatwe wyzwanie. Karierę zawodową należałoby świadomie zaplanować. By jednak zrobić to dobrze, należy najpierw poznać wszystkie czynniki warunkujące właściwe zaplanowanie swojej przyszłości. Dobrą okazją do tego są „Dni otwarte” organizowane w raciborskich szkołach ponadpodstawowych. Dni otwarte mają na celu w ciekawy sposób zachęcić młodych ludzi, by spośród wielu placówek wybrali tę jedną, konkretną szkołę.
W środę 29 marca 2023r. uczniowie kl. VIII odwiedzili wybrane szkoły średnie. Mieli możliwość zobaczenia szkół od wewnątrz, porozmawiania z uczniami i nauczycielami danej szkoły, zapoznania się z ofertą edukacyjną, a także mogli poczuć atmosferę panującą w danej placówce.