DZIEŃ WODY W PRZEDSZKOLU W SZONOWICACH
  • 27 Marzec 2023
"Woda naszym życiem jest...Chcesz być piękny i młody pij dużo wody!"- takie i inne hasła zawisły dziś w naszej sali z okazji Dnia Wody.

Dzieci oraz Panie już z samego ranka zostały ubrane w niebieskie bluzeczki,które symbolizują kolor wody. Tuż po śniadanku z zainteresowaniem obejrzały krótki filmik nt. tego skąd bierze się woda w kranie. Po obejrzeniu filmiku nadszedł czas na ogromną burzę mózgów do czego jest ona  wykorzystywana.Dzieci poznały również zasady oszczędzania jej. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.

Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki z Szonowic już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!