DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE
  • 28 Marzec 2023

W czwartek 23 marca 2023r. odbył się w naszej szkole „Dzień Otwarty” dla przyszłych uczniów klasy I. Przyszli pierwszoklasiści zostali zaproszeni na wydarzenie razem z rodzicami. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem placówki – panią Weroniką Żymełką, dzieci pod opieką nauczycieli, udały się w „ podróż po szkole”. Otrzymały swoje wizytówki oraz listę pracowni, które miały odwiedzić. W pierwszej pracowni czekały na dzieci zadania matematyczne. Przyszli pierwszoklasiści bez problemu pokazali, że potrafią liczyć, znają figury geometryczne i układać różne obrazki według podanego wzoru. W bibliotece szkolnej wykazali się wiedzą na temat bajek i rozwiązali wszystkie przygotowane dla nich zagadki. Rozpoznawanie odgłosów zwierząt, nasion roślin i praca z mikroskopem to zadania z jakimi zmierzyły się w pracowni biologicznej. Kolejne zadania czekały na „uczniów” w pracowni językowej, gdzie dzieci mogły się przekonać, że nauka języków obcych wcale nie jest taka trudna i można uczyć się poprzez zabawę. Test na „ prawdziwego rycerza” pierwszoklasiści musieli przejść w stacji historycznej, gdzie pokazały swoją siłę, odwagę i zręczność. W pracowni informatycznej zobaczyły jak działa drukarka 3D i każde dziecko w prezencie otrzymało wydrukowany mały breloczek w postaci domku. Ostatnie zdania czekały na pierwszoklasistów na hali sportowej. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Za znakomicie wykonane ćwiczenia otrzymały specjalne medale. Zabawy sportowe sprawiły dzieciom wiele radości.

W ramach czynnego uczestnictwa, uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również otrzymywali pieczątki za bardzo dobrze rozwiązane zadania w poszczególnych pracowniach. Podczas całej wizyty dzieciom towarzyszyły i pomagały uczennice klasy IV - Maja, Amelka, Lena, Eliza, Natalia i Julia, a w pracowni biologicznej chłopcy z klasy VIII - Bartek i Wojtek.

Na zakończenie „podróży po szkole”, zmęczone ale szczęśliwe i pełne wrażeń otrzymały drobne upominki na pamiątkę wizyty w szkole.

„Dzień Otwarty” w szkole był bardzo udany. Zadowoleni rodzice oraz uśmiechnięte dzieci były najlepszym na to dowodem, a organizatorzy bardzo cieszyli się, że mieli możliwość pokazania szkoły przyszłym uczniom.