Dzień Wody
  • 27 Marzec 2023

Uczniowie klas młodszych z Rudnika wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej z okazji Światowego Dnia Wody, obchodzone corocznie 22 marca.

Na zajęciach edukacyjnych z okazji Światowego Dnia Wody organizowanego razem z PAH, zaprezentowano filmy edukacyjne pt.: „Woda nie tylko w kranie”, „Oszczędzanie wody to za mało”, „”Szanuj wodę, ratuj przyrodę. Na podstawie tych animacji przeprowadzono pogadankę i quiz.
Ponadto uczestnicy rozwiązywali sudoku „Po co nam woda?” a także otrzymali kolorowanki.

Klasa I „Hamburger” a klasy II i III dużą gazetkę „Ile wody jest w Twoim pokoju?” do pokolorowania i poskładania. To było dość duże wyzwanie ale dzieci doskonale sobie poradziły.

Zaprezentowano również wiersze:

„Woda” Agaty Dziechciarczyk

„Woda, czyli Wszystko zaczyna się w chmurach” Michał Jankowiak

Do zabawy ruchowej wykorzystaliśmy piosenkę pt.: „Zdrowa woda” z płyty „ Piosenki Zdrowych Dzieci”

Wykorzystano materiały nadesłane nam z Polskiej Akcji Humanitarnej.