POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU W RUDNIKU
  • 22 Marzec 2023

„Ruszamy gromadą, wesołym pochodem, niesiemy Marzannę nad szumiącą wodę.

Zgiń przepadnij zimo i nie wracaj do nas, na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona”

Słowami takiej piosenki przedszkolaki z Rudnika żegnały w środę 22 marca zimę, a witały wiosnę. Już od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się w przedszkolu na powitanie wiosny i czekaliśmy na nią z wielką tęsknotą.

Jeszcze we wtorek, 21 marca, zima namieszała w pogodzie i nie daliśmy rady jej przegonić, natomiast w środę powitało nas rano piękne słoneczko, które z godzinki na godzinkę świeciło coraz mocniej, tak jakby wiosna uśmiechała się do wszystkich dzieci i wiedziała, że tak bardzo na nią czekają.

Zaraz po śniadaniu wszyscy przystrojeni w kolorowe kwiaty wyruszyliśmy z Zimową Panną barwnym korowodem nad potoczek, aby tak pożegnać zimę.

Pogoda i nastroje dopisywały wszystkim podczas długiego spaceru, a pomogły nam też miłe słodkie niespodzianki, które dostaliśmy w Urzędzie Gminy i ośrodku zdrowia.

Mamy nadzieję, że wiosna już na dobre zagości wokół nas !