DZIEŃ MATEMATYKI W RUDNICKIM PRZEDSZKOLU
  • 21 Marzec 2023
16 marca w grupie młodszej oraz 20 marca w grupie starszej obchodzony był Dzień matematyki.
Z tej okazji, przedszkolaki rozmawiały na temat tej niezwykle trudnej, ale i potrzebnej dziedziny nauki. Matematyka, jako królowa nauk, jest obecna w wielu obszarach naszego życia, bez niej niełatwo byłoby wykonywać wiele czynności.
Tego dnia przedszkolaki wykorzystywały również matematykę w praktyce. Maluszki nazywały figury oraz cyfry, przeliczały klocki oraz ilość elementów na obrazkach, kodowały oraz bawiły się w matematyczne „koło fortuny”.
Starszaki natomiast doskonalili umiejętności przeliczania: dodawania i odejmowania, porównywania zbiorów, tworzyły rytmy i sekwencje, a także segregowały klocki wedle kolorów. Nie zabrakło także zabaw z wiosennym kodowaniem. Obchodzony dzień pokazał, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim dawać dużo radości.