Szkolenie dla rodziców
  • 15 Marzec 2019

W dniu 13 marca 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie rodziców z panią asp. Edytą Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Tematem spotkania były zagrożenia związane z podejmowaniem przez dzieci zachowań ryzykownych m.in. sięganie po różnego rodzaju środki odurzające – dopalacze oraz problem cyberprzemocy, która niestety jest coraz częstszym zjawiskiem w naszej szkole. Rodzice mogli dowiedzieć się jakie są konsekwencje prawne takich zachowań oraz zobaczyć wyposażenie profilaktycznej walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków. Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających. Pojawienie się takich przedmiotów w domu powinno wzmóc czujność rodziców. Policjantka informowała również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.